Weekend z Maią Sobczak

19 – 21 marzec 2021

 

To będzie wyjątkowy, bardzo kobiecy czas, otwierający na zmianę, odświeżający rytuały i cykle. Weekend przepełniony magią, taką codzienną, która umyka nam w życiowym biegu.

Spędzicie dwa wyjątkowe dni z Maią Sobczak  – autorką bloga i książek z cyklu „Qmam kaszę”. W kobiecym kręgu, na łonie natury i w otoczeniu pienińskich lasów opowie o codziennych rytuałach, o żywiołach i ich zastosowaniu w kuchni, o smakach, ich działaniu na poczucie szczęścia i miłości. Będziemy gotować w żywym ogniu – tak jak to się robiło dawniej, odprawimy zwykłe czary przy ognisku, będziemy tańczyć i śpiewać. Będzie chwila na delikatną praktykę na macie, a może i na basenie, bo to dobre miejsce, żeby posłuchać SIEBIE.

Wszystko odbędzie się z szacunkiem do siebie, spokojnie i bez napięcia. W bezpiecznym, bo anonimowym kręgu, przegadamy sobie to, czego bałybyśmy się powiedzieć gdzie indziej. Bez oceniania, z uśmiechem wejdziemy w zmianę. A wieczorem, dla chętnych zrobimy sobie wspólne „lamenty”, to niezwykle oczyszczający i ciekawy proces, który bez problemu będziecie mogły powtarzać w razie potrzeby w domu. .

Tak, dobrze widzisz – będziemy się oczyszczać z hałasu codzienności. Będziemy jeść dobrze, przyjaźnie traktować swoje ciała, z należytą troską i miłością. Do dyspozycji mamy przecież naturę, siebie, zespół saun, grotę solną, basen i dla zainteresowanych masaże w cudownym SPA.

P.S Warsztat jest dla wszystkich, a szczególnie dla początkujących. Nie musisz praktykować, nie musisz umieć pływać… a nawet nie musisz mieć stroju kąpielowego – sukienki na basen mile widziane!

Maia Sobczak, autorka bloga Qmamkasze – z wykształcenia psycholog, choć śmieje się pod nosem, że uprawia głównie psychologię pozytywną.
Dietoterapeutka, pracuje w oparciu o najstarsze medycyny świata. Konsultantka Ajurwedy III stopnia z ramienia Jiva Institute w Indiach. Na co dzień tworzy zdrowe, wzmacniające ciało i umysł receptury, kusi pysznym jedzeniem, fotografuje, pisze artykuły, prowadzi warsztaty i wykłady.
Ćwiczy jogę, kocha zwierzęta, ludzi i świat. Stylizuje kulinarnie i gotuje ile wlezie – w końcu trening czyni mistrza. Uważa że szacunek, pewna doza pokory, akceptacja i poczucie humoru sprawiają, że świat zaczyna poruszać się z większą gracją.
Napisała wraz z Grzegorzem Łapanowskim Szkołę na widelcu. Najlepsze przepisy dla całej rodziny (2014), a sama trzy bestsellery: Qmam kasze, czyli powrót do korzeni (2015) ,Przepisy na szczęście (2017) i Qmam Kasze. Do ostatniego okruszka (2018).

 

Plan warsztatów :

 (piątek)

15:00 – zameldowanie i przywitanie gości i wspólny, wegetariański lunch,

17:00 – spotkanie przy złotym mleku i wstęp do filozofii „środka”,

18:00 – delikatna praktyka jogi i relaksacja,

19:30 – kolacja serwowana w Restauracji NoName i wprowadzenie do lamentów

 (sobota)

7:45 – napar ziołowy na dobry początek dnia,

8:00 – poranna praktyka jogi, delikatna i pobudzająca organizm,

9:00 – 10.30 – śniadanie w formie bufetu w Restauracji NoName,

11:30 -12:30 smaki i ich działanie na organizm i jak rozumieć żywioły w kuchni,

14:30 – lunch serwowany w Restauracji NoName,

16:00 – warsztaty, naturalne gotowanie w ognisku

20:00 – lamenty i rytuał ognia

 

 (niedziela)

8:00 – napar ziołowy na dobry początek dnia

8:30 – poranna praktyka jogi

9:30 – śniadanie (congee ryżowe)

13:00 – basen i praktyka oddechowa

15:00 – lunch i pożegnanie gości

 

Pobyt zawiera:

* 2 noclegi w komfortowym, designerskim pokoju,

* pełne wyżywienie w Restauracji NoName (śniadanie, lunch, kolacja, napar),

* nieograniczony dostęp do Art&Holistic  SPA (Basen Solny, Siłownia, Sauna Parowa, Sauna Sucha, Grota Solna),

DODATKOWO PAKIET OBEJMUJE NIEOGRANICZONY DOSTĘP DO INTERNETU, STRZEŻONY PARKING, WSZYSTKIE PODATKI I OPŁATY.

Cena za pobyt:
Pokój Standard 2 osobowy – 1690 PLN (cena dotyczy pobytu 1 osoby w Pokoju 2 osobowym)
Pokój Standard 1 osobowy – 1990 PLN (cena dotyczy pobytu 1 osoby w Pokoju 1 osobowym)

Rezerwuj on line