Weekend z Mają Sobczak

20-22.03.2020

Od dawna chciałam zorganizować taki wyjazd, bardzo kobiecy, otwierający przyjaźnie na zmianę, odświeżający rytuały i cykle. Wyjazd przepełniony magią, taką codzienną, która umyka nam i przelewa się przez palce…w życiowym biegu. Wszystko co nas otacza ma ogromne znaczenie, karmi nas albo zabiera nam cenną moc – trzeba nauczyć się to odróżniać i transformować, to czego zmienić nie możemy. To wewnętrzna przemiana, polega na akceptacji, na pierwszym (lub kolejnym) kroku w swoją stronę, w stronę kobiecości, w stronę ognia który się tam głęboko w nas pali. Wszystko trzeba zacząć od siebie, to tu jest początek, w środku a nie na zewnątrz. W tym właśnie pomogą nam rytuały. Te które pokażę, mają niesamowitą moc, są proste, codzienne i do powtarzania w domu.

To będą pierwsze takie warsztaty ze mną – wprowadzające zmianę do Twojego życia. Znam ten moment bardzo dobrze, ten początek, kiedy zatrzymujesz się na chwilę i nareszcie zaczynasz dostrzegać, oddychać i co więcej, nareszcie słyszysz SIEBIE.

Spędzimy razem dwa dni w przepięknym miejscu otoczone naturą i świeżym powietrzem. W kobiecym kręgu opowiem o codziennych rytuałach, o żywiołach i ich zastosowaniu w kuchni, o smakach ich działaniu na poczucie szczęścia i miłości. Ugotujemy wspólnie w żywym ogniu – tak jak to się robiło dawniej, odprawimy zwykłe czary przy ognisku, będziemy tańczyć i śpiewać bo ruch szczęki uwalnia blokady w biodrach…a te z kolei są siedliskiem naszej kobiecości. Przy okazji zaproszę Cię też do delikatnej praktyki na macie a może i na basenie, bo to dobre miejsce, żeby posłuchać SIEBIE.

Chcę być Twoim przewodnikiem w tym procesie, więc przez te dwa dni, poprowadzę Cię za rękę pod Twoje sekretne drzwi, za którymi ukrywa się Twoja moc, a do których tylko TY sama masz klucz.

Wszystko odbędzie się z szacunkiem do siebie, spokojnie i bez napięcia. W bezpiecznym, bo anonimowym kręgu, przegadamy sobie to, czego bałybyśmy się powiedzieć gdzie indziej. Bez oceniania, z uśmiechem wejdziemy w zmianę. A wieczorem, dla chętnych zrobimy sobie wspólne „lamenty”, to niezwykle oczyszczający i ciekawy proces, który bez problemu będziecie mogły powtarzać w razie potrzeby w domu. Lamenty to bardzo stara praktyka, znają ją nasze babki i prababki…a teraz MY przypomnimy sobie jak to dobrze oddać to, co nas od dawna uwiera.

Tak, dobrze widzisz – będziemy się oczyszczać z hałasu codzienności. Będziemy jeść dobrze, przyjaźnie traktować swoje ciała, z należytą troską i miłością. Do dyspozycji mamy przecież naturę, siebie, zespół saun, grotę solną, baseny i dla zainteresowanych masaże w cudownym SPA.

Proponuję wybrać się na ten warsztat w pojedynkę, żeby móc zachować pewną tajemniczą anonimowość i nareszcie oddać się swobodnie, czerpać garściami i BYĆ TU i TERAZ, bez konieczności decydowania o czymkolwiek. Takie dwa dni tylko dla siebie. Prawda, że brzmi kusząco?

Wymyślimy sobie na te dwa dni nowe imiona, tak, jakbyśmy się rodziły na nowo. Rozsiądziemy się w swojej skórze, zadbamy o wszystkie zmysły, ugotujemy jedzenie pełne mocy a przy okazji spalimy co trzeba.

To będzie tylko nasz czas

P.S Warsztat jest dla wszystkich, a szczególnie dla początkujących. Nie musisz praktykować, nie musisz umieć pływać…a nawet nie musisz mieć stroju kąpielowego – sukienki na basen mile widziane!

Maia Sobczak, autorka bloga Qmamkasze – z wykształcenia psycholog, choć śmieje się pod nosem, że uprawia głównie psychologię pozytywną.

Dietoterapeutka, pracuje w oparciu o najstarsze medycyny świata. Konsultantka Ajurwedy III stopnia z ramienia Jiva Institute w Indiach. Na co dzień tworzy zdrowe, wzmacniające ciało i umysł receptury, kusi pysznym jedzeniem, fotografuje, pisze artykuły, prowadzi warsztaty i wykłady.

Ćwiczy jogę, kocha zwierzęta, ludzi i świat. Stylizuje kulinarnie i gotuje ile wlezie – w końcu trening czyni mistrza. Uważa że szacunek, pewna doza pokory, akceptacja i poczucie humoru sprawiają, że świat zaczyna poruszać się z większą gracją.

Napisała wraz z Grzegorzem Łapanowskim Szkołę na widelcu. Najlepsze przepisy dla całej rodziny (2014), a sama trzy bestsellery: Qmam kasze, czyli powrót do korzeni (2015) ,Przepisy na szczęście (2017) i Qmam Kasze. Do ostatniego okruszka (2018).

 

Plan warsztatów :

20.03 (piątek)

15:00 – zameldowanie i przywitanie gości i wspólny, wegetariański lunch,

17:00 – spotkanie przy złotym mleku i wstęp do filozofii „środka”,

18:00 – delikatna praktyka jogi i relaksacja,

19:30 – kolacja serwowana w Restauracji NoName i wprowadzenie do lamentów

 

21.03 (sobota)

7:45 – napar ziołowy na dobry początek dnia,

8:00 – poranna praktyka jogi, delikatna i pobudzająca organizm,

9:00 – 10.30 – śniadanie w formie bufetu w Restauracji NoName,

11:30 -12:30 smaki i ich działanie na organizm i jak rozumieć żywioły w kuchni,

14:30 – lunch serwowany w Restauracji NoName,

16:00 – warsztaty, naturalne gotowanie w ognisku

20:00 – lamenty i rytuał ognia

 

22.03 (niedziela)

8:00 – napar ziołowy na dobry początek dnia

8:30 – poranna praktyka jogi

9:30 – śniadanie (congee ryżowe)

13:00 – basen i praktyka oddechowa

15:00 – lunch i pożegnanie gości

 

Pobyt zawiera:

* 2 noclegi w komfortowym, designerskim pokoju,

* pełne wyżywienie w Restauracji NoName (śniadanie, lunch, kolacja, napar),

* nieograniczony dostęp do Medical&Beauty Spa (Basen Solny, Siłownia, Sauna Parowa, Sauna Sucha, Grota Solna),

 

DODATKOWO PAKIET OBEJMUJE NIEOGRANICZONY DOSTĘP DO INTERNETU, STRZEŻONY PARKING, WSZYSTKIE PODATKI I OPŁATY.

 

Cena za pobyt:

Pokój Standard 2 osobowy – 1690 PLN (cena dotyczy pobytu 1 osoby w Pokoju 2 osobowym),

Pokój Standard 1 osobowy – 1990 PLN (cena dotyczy pobytu 1 osoby w Pokoju 1 osobowym),